X

Kasko Sigortası

Gelin otomobil ya da ticari aracınıza en uygun kasko paketini birlikte belirleyelim. Öztek güvencesiyle aracınızı sigortalayalım, içiniz rahat olsun.

Kasko Sigortası kapsamı:
Kasko sigortası, aracınızı çarpma, çarpışma, yangın, hırsızlık, doğal afetler, grev, lokavt, halk hareketleri, kargaşalık, kötü niyetli hareketler ve terör ile hayvanların araca vereceği zararlara karşı teminat altına alır.

Kasko teklifiniz, aracınızın model, marka, üretim yılı ve hasarsızlığına göre değişkenlik gösterecektir. Dilediğiniz kasko teminatlarından yararlanmak için kasko paketlerimiz ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilir, anında kasko teklifi alabilirsiniz. Yol yardım hizmetleri, kişisel asistans hizmetleri, bilgi ve organizasyon hizmetleri gibi asistans hizmetleriyle hem aracınız hem siz güvendesiniz! Öztek Sigorta size, ihtiyacınıza yönelik farklı kasko alternatifleri sunmaktadır.


Kasko sigortası, herhangi bir motorlu kara taşıtının sigortalı kişinin iradesi dışında araç hareket halindeyken ya da dururken hasara uğraması, çalınması, yanması, terör ve doğal afetlere maruz kalması ile kaza gibi durumlarda sigorta sahibine tazminat ödenmesini sağlar. Kasko sigortası, zorunlu trafik sigortasının aksine sigorta sahibinin kendi aracını da güvence altına alır. İsteğe bağlı bir sigortadır. Zorunlu değildir. Bir kaza sonucunda aracın %70 ve daha fazlasının hasar görmesi ve aracın onarım masraflarının sigorta değerine yakın olması onun “pert araç” olduğunu gösterir. Kullanılmaz hale gelen araç doğrudan tam hasarlı konumuna düşer.Bu tip bir hasarla karşı karşıya kalındığında yapılması gereken birkaç işlem bulunuyor. Öncelikle sigorta sahibi 5 iş günü içinde sigorta şirketine durumu bildirmelidir. Ayrıca aracın eksper tarafından incelenmesini talep etmelidir. 5 iş gününü geçirdiğiniz takdirde sigorta sorumluluk almaz.