X

Zorunlu Trafik Sigortası

Trafik Sigortası

Trafik sigortası, karayolu taşıtları için zorunludur ve amacı herhangi bir kaza durumunda "karşı tarafın" malına veya canına verilen hasarı kısmen veya tamamen karşılamaktır.


Trafik sigortası kapsamı:

Tüm araç sahiplerinin yaptırması zorunlu olan bu sigorta ile kaza sonucunda diğer araç veya üçüncü şahıslara verilebilecek zararları güvence altına alabilirsiniz. Trafik sigortası, sigorta sahibinin kendi aracını güvence altına almaz.Trafik Sigortası Neleri Karşılar?Trafik sigortası, kaza durumlarında karşı tarafın veya üçüncü kişilerin hasar masraflarını karşılar. Kazaya sizin aracınız neden olmuş ve ortaya bir zarar çıkmışsa, masraflar sizin trafik sigortası poliçeniz tarafından ödenir. Trafik sigortası ödemesi ise hem bedeni hem maddi hasarları kapsar.Trafik sigortasının karşıladığı hasarlar için hazırladığımız listemize göz atabilirsiniz.

Trafik sigortası, karşı tarafın maddi hasarla sonuçlanan zararlarını karşılar. Aynı zamana kamuya ait mallara vereceğiniz zararlar (elektrik direği, lamba vs.) ve üçüncü kişilere ait mallara vereceğiniz zararlar da (ev, dükkan vs.) sigorta kapsamındadır.Kaza durumunda maddi hasarların yanı sıra bedeni zararlar da ortaya çıkabilir. Kişilerde meydana gelen yaralanmalar trafik sigortasının teminatı altındadır. Yaralılara yapılacak ilk yardım hizmetleri, muayeneler, tedaviler, ilaçlar gibi masraflar da trafik sigortası tarafından karşılanır.Trafik sigortası, kaza sırasında vefat edenlerin defin masraflarını öder. Artı olarak vefat edenlerin eğer bakmakla yükümlü olduğu kişiler var ise bu süreçte destek alamadıkları için onlarında zararlarını karşılanır.Kazada yaralanan kişilerin kısmi ya da süresiz çalışamaz duruma gelmesi halinde de trafik sigortası devreye girer. Kişinin ekonomik gelirinin kesilmesi ve baktığı kişilerin destekten yoksun kalması durumları güvence altındadır.Trafik sigortası savunma masraflarınızı da karşılar. Mahkeme ve avukatlık ücretleri, poliçeniz tarafından teminat altındadır.Öztek'te Trafik sigortası hızlı ve güvenilir bir şekilde yapılmakta, farklı ödeme seçenekleri size sunulmaktadır.


Kasko Sigortası

Gelin otomobil ya da ticari aracınıza en uygun kasko paketini birlikte belirleyelim. Öztek güvencesiyle aracınızı sigortalayalım, içiniz rahat olsun.

Kasko Sigortası kapsamı:
Kasko sigortası, aracınızı çarpma, çarpışma, yangın, hırsızlık, doğal afetler, grev, lokavt, halk hareketleri, kargaşalık, kötü niyetli hareketler ve terör ile hayvanların araca vereceği zararlara karşı teminat altına alır.

Kasko teklifiniz, aracınızın model, marka, üretim yılı ve hasarsızlığına göre değişkenlik gösterecektir. Dilediğiniz kasko teminatlarından yararlanmak için kasko paketlerimiz ile ilgili detaylı bilgilere ulaşabilir, anında kasko teklifi alabilirsiniz. Yol yardım hizmetleri, kişisel asistans hizmetleri, bilgi ve organizasyon hizmetleri gibi asistans hizmetleriyle hem aracınız hem siz güvendesiniz! Öztek Sigorta size, ihtiyacınıza yönelik farklı kasko alternatifleri sunmaktadır.


Kasko sigortası, herhangi bir motorlu kara taşıtının sigortalı kişinin iradesi dışında araç hareket halindeyken ya da dururken hasara uğraması, çalınması, yanması, terör ve doğal afetlere maruz kalması ile kaza gibi durumlarda sigorta sahibine tazminat ödenmesini sağlar. Kasko sigortası, zorunlu trafik sigortasının aksine sigorta sahibinin kendi aracını da güvence altına alır. İsteğe bağlı bir sigortadır. Zorunlu değildir. Bir kaza sonucunda aracın %70 ve daha fazlasının hasar görmesi ve aracın onarım masraflarının sigorta değerine yakın olması onun “pert araç” olduğunu gösterir. Kullanılmaz hale gelen araç doğrudan tam hasarlı konumuna düşer.Bu tip bir hasarla karşı karşıya kalındığında yapılması gereken birkaç işlem bulunuyor. Öncelikle sigorta sahibi 5 iş günü içinde sigorta şirketine durumu bildirmelidir. Ayrıca aracın eksper tarafından incelenmesini talep etmelidir. 5 iş gününü geçirdiğiniz takdirde sigorta sorumluluk almaz.